Kadın Vücudunu Formda Tutan 13 Çok Basit Yoga Duruşu

Kadın Vücudunu Formda Tutan 13 Çok Basit Yoga DuruşuKadın sağlığından bahsetmenin ve her kadının sağlığını ve ruh halini iyileştirecek birkaç YOGA DURUŞU nu değerlendirmenin zamanı geldi. 😊. Ama erkek izleyicilerimizin hemen başka bir videomuza geçmesine gerek yok. Bu basit egzersizler kadınlar için mükemmel olsalar da genel sağlığınızı geliştirmek ya da mesela sırt ağrınızı rahatlatmak için sizin de işinize yarayabilir.

Yoganın ilk olarak erkekler tarafından uygulanan çok eski bir idman olduğu bilinir. Yani yoganın çoğu yönünün fiziksel özellikleriyle erkek doğasını göz önüne almasının nedeni budur. Ama hadi yoga asanalarının ya da duruşlarının uzun listesinden, kadınlara en çok yardımı dokunacağını düşündüğüm 13 harekete bir bakalım. Bu duruşların hepsi kadın sağlığının merkezi olan sırtınızın durumuna ve pelvisteki kan dolaşımına odaklanıyor.

ZAMAN BİLGİLERİ:

Dağ duruşu 0:53

Ağaç duruşu 1:35

Yere bakan köpek duruşu 2:16

Tek bacakla aşağı bakan köpek duruşu 2:47

Aşağı bakan kahraman duruşu 3:20

Kobra duruşu 3:39

Çocuk duruşu 4:33

Deve duruşu 5:10

Kelebek duruşu 6:00

Açma duruşu 6:32

Mum duruşu 7:09

Omuz köprüsü duruşu 7:40

Ölü duruşu 8:14

#yoga #kadınlariçinyoga #olumlubak

ÖZET:

– #1. Ayakta dik durun. Topuklarınızı birbirinden ayrı tutun ve ayak baş parmaklarınızı birbirine değdirin. Sırtınızın herhangi bir kısmını ya da boynunuzu bükmeyin. Omurganız dik durmalı. Omuzlarınızı arkaya çekin ve çenenizin yere paralel olmasına dikkat edin.

– #2. Kollarınız bedeninizin yanlarında olacak şekilde ayakta dik durun. Sağ dizinizi kırın ve sonra sağ ayağınızı yukarı sol uyluğunuza doğru kaldırın. Ayak tabanınızın diz ekleminizin yukarısına düz ve sağlam bastığından emin olun.

– #3. Bu hareketi yapmak için ellerinizin ve ayaklarınızın yere düz bastığından emin olmalısınız. Dizlerinizi kırmamalısınız ve bütün vücudunuzla ters dönmüş bir V şekli almalısınız. Başınızı yukarı kaldırmayın ve önünüze bakın.

– #4. Adından da anlayacağınız gibi, bu duruş, bir bacağı uzatıp yukarı kaldırmanız dışında bir öncekine çok benziyor.

– #5. Pelvisiniz topuklarınızın üzerinde duracak şekilde yere oturun. Dizlerinizi yanlara açın ama ayaklarınızı bir arada tutmaya devam edin. Öne doğru eğilip göğsünüzü, avuç içlerini ve alnınızı yere düz koymaya çalışın. Ellerinizi olabildiğince ileri uzatın.

– #6. Ellerinizi omuzlarınızın tam altında yere koyun. Dirseklerinizi vücudunuza dayayın. Ayaklarınızın üst kısmını, uyluklarınızı ve pelvisinizi yere sıkıca bastırın. Nefes alarak göğsünüzü yerden kaldırmak için kollarınızı düzleştirin.

– #7. Diz üstüne çökün ve dizlerinizi basen genişliğinde açın. Topuklarınızın kalçanıza dayandığından emin olun. Derin bir nefes alın ve nefes verirken öne eğilip ellerinizle olabildiğince uzağa yetişmeye çalışın.

– #8. Nefes alarak pelvisinizi kaldırın ve ardından topuklarınızın üzerine eğilin. Daha sonra, nefes alırken pelvisinizi öne doğru hareket ettirmeye başlayın. Aynı anda ağırlık merkezinizi de dizlerinize kaydırın.

– #9. Dik oturup ayaklarınızı bitiştirin ve dizlerinizi yanlara açın. Onları olabildiğince yere doğru indirin. Yukarı doğru esneyin, sonra ellerinizi olabildiğince uzağa doğru esneterek öne eğilin. Karnınızı yere düz koymaya çalışın.

– #10. Şimdi, hazır yerde otururken bacaklarınızı olabildiğince yanlara açın. Bu sırada dizlerinizi kırmamaya çalışın. Nefes alırken ellerinizi yukarı kaldırın. Nefes verirken yapabildiğiniz kadar öne eğilin fakat sırtınızı kamburlaştırmayın.

– #11. Şimdi sırt üstü yatmanın zamanı geldi. Ağırlığınızı omuzlarınıza kaydırın ve bacaklarınızı başınızın üzerine kaldırın. Dirseklerinizi birbirine doğru çekin ve fazladan destek sağlamak için ellerinizi belinize koyun.

– #12. Sırt üstü yatın, dizlerinizi kırın, ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızı yanlarınıza koyun. Şimdi pelvisinizi yavaşça yukarı kaldırın. Omuzlarınızın, boynunuzun ve başınızın yerde düz durduğundan emin olun.

– #13. Güzel bir ısınma antrenmanı setinden sonra, sıra son rahatlamaya geldi. Sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ve kollarınızı yanlara açın. Elleriniz yukarıya baksın. Nefes verirken tamamen rahatlayın.

———————————————————–

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için:
Olumlu bak kanalına abone olmak için:
5 Dakikada Hallet Kizlar:
GERÇEK HİKAYELER:

Müzik, Epidemic Sound:

Stok malzemeleri (fotoğraflar, çekimler ve diğer):

source: https://kythuatmarketingonline.com

Xem thêm các bài viết về Làm Đẹp: https://kythuatmarketingonline.com/category/lam-dep/

23 thoughts on “Kadın Vücudunu Formda Tutan 13 Çok Basit Yoga Duruşu

  1. Sizlere teşekkür ederim sizlerden ricam dizlerini bükemeyenler içinde eğzersizler paylaşa bilirmisiniz teşekkür ederim

  2. Bu yoga duruşunu yaparken birde bu müziği dinleyeceksin tüm sıkıntıları atacaksın 🙆💆
    https://youtu.be/Q7SIkV_unck

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *