Skvelé precvičenie svalstva v ľahu – Cvičenie pri mori #2

Skvelé precvičenie svalstva v ľahu – Cvičenie pri mori #2Vítam ťa pri druhej časti strečingu, dnes si ponaťahujeme svaly v ľahu. Poďme na TO!
Pre viac cvičení odoberaj:

Dynamický strečing
Spolu so statickým strečingom najviac používaný spôsob naťahovania svalov. Dynamický strečing zlepšuje dynamickú flexibilitu a je vhodné ho zaradiť do rozcvičenia. Cvičenie by sa malo vykonávať v sériách s počtom opakovaní 8-12 v závislosti od jednotlivca- ktoré svaly má tuhšie a aký typ tréningu ho čaká.

Statický strečing
Aktívny-statický strečing – často používaný je pri rôznych druhoch jógy. Cvičiaci sa snaží natiahnuť sval pomocou aktivácie antagonistickej (protiľahlej) skupiny svalov a udržanie v natiahnutej polohe 10-15 sekúnd. Ďalší spôsob je, že sa do polôh dostaneme sami, kde strečujeme sval a držíme polohu až na okraj natiahnutia, pri čom sa sval pomaly predlžuje.

Pasívny-statický strečing
Pomáha nám strečovať partner (tréner, fyzioterapeut) v uvoľnenej polohe pri ktorej je sval natiahnutý, najčastejšie vidíme na konci tréningu. Pre dlhodobý efekt by malo byť trvanie statickej polohy minimálne 1 minútu. Odporúča sa najmä po tréningu, ale mnoho autorov po silovom tréningu neodporúča statický strečing – hlavne na precvičované svalové partie z dôvodu mikrotraum (mikrotrhlín) svalových vlákien, ktoré vznikli počas tréningu. Môže tak prísť následne k zhoršenej regenerácii. Statický strečing sa neodporúča ani po tréningu, kde sa tréner alebo fyzioterapeut snaží pomocou cvičenia upraviť posturálne držanie tela (tu je skôr vítaný v rámci rozcvičenia).

Strečing by mal byť súčasť každého cvičenia! Tieto jednoduché cvičenia na správny #strečing môžeš praktikovať doma, na dovolenke, na hoteli počas pracovných ciest. Teda v podstate kdekoľvek, je to len na TEBE. Už včera bolo neskoro začať! Leto už je pomaly tu, tak nestrácaj čas a začni cvičiť so mnou!

Nájdeš ma aj na webe:
či stretneš osobne na fitpobytoch:
Instagrame:
Facebooku:

#cvičenieprimori #akocvičiťdoma

source: https://kythuatmarketingonline.com

Xem thêm các bài viết về Làm Đẹp: https://kythuatmarketingonline.com/category/lam-dep/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *